
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 11 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Pitch | 1.25 mm |
| Mating Post Length | 3.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.5 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11030
Ext.Price$0.11030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11030 | $0.11030 |
| 10 | $0.09849 | $0.98490 |
| 50 | $0.08794 | $4.39700 |
| 100 | $0.07967 | $7.96700 |
| 500 | $0.07217 | $36.08500 |
| 1000 | $0.06538 | $65.38000 |
| 3000 | $0.06043 | $181.29000 |
| 5000 | $0.05586 | $279.30000 |
